Farma.bg Начало

Виж количка
0 избрани продукти
Филтри
Категории с падащо меню
  • Марки
  • АЦЦ-АЦЕТИЛЦИСТЕИН АКУТ 600 / АCC ACETYLCYSTEINE ACUTE 600 гореща напитка прах 600 мг x 10 - Sandoz

    Код: 000000000010000209
    Тегло:
    0.060 кг

    АЦЦ-АЦЕТИЛЦИСТЕИН АКУТ 600 / АCC ACETYLCYSTEINE ACUTE 600 гореща напитка прах 600 мг x 10 - Sandoz

    (108 глас/а)
    Цена 10.89 лв
    -
    +
       
    Всичко от:
    Цена 10.89 лв
    - +

    Какво представлява АЦЦ-Ацетилцистеин Акут 600 и за какво се използва?


    АЦЦ-АЦЕТИЛЦИСТЕИН АКУТ 600 / АCC ACETYLCYSTEINE ACUTE 600 на фармацевтичната компания Сандоз е лекарствено средство, което се използва хронична обструктивна белодробна болест (ХОББ), бронхиектазии (трайно разширение на бронхите), свързани с повишено образуване и затруднено отделяне на бронхиалния секрет, както и за втечняване на бронхиалния секрет и улесняване на отхрачването при остри и хронични белодробни болести като остър и хроничен бронхит.

    ПРЕДИ ДА ПРИЕМЕТЕ АЦЦ АКУТ 600


    Не приемайте АЦЦ акут 600:


    ако сте алергични (свръхчувствителни) към ацетилцистеин или към някоя от другите съставки на продукта.

    Обърнете специално внимание при употребата на АЦЦ акут 600

    Поради високото съдържание на активно вещество АЦЦ акут 600 не трябва да се прилага при деца по-малки от 14 години. За тази цел има подходящи лекарствени продукти с по-ниско съдържание на активно вещество.
    Ацетилцистеин може да се прилага при деца по-малки от 2 години само под лекарско наблюдение.
    Много рядко е съобщавано за тежки кожни реакции като синдром на Стивънс-Джонсън и синдром на Лайел, свързани с употребата на АЦЦ. Ако забележите нововъзникнали промени по кожата и лигавиците, незабавно потърсете медицинска консултация и спрете приема на АЦЦ.
    Необходимо е повишено внимание, ако страдате от бронхиална астма или ако сте имали стомашна язва или язва на дванадесетопръстника, или ако в момента страдате от това.
    Необходимо е повишено внимание, ако имате хистаминова непоносимост. В такъв случай трябва да избягвате продължителна употреба на АЦЦ. Симптомите на непоносимост включват главоболие, обилна секреция от носа, сърбеж.

    Прием на други лекарства


    Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарствени продукти, включително такива, отпускани без рецепта.

    Продукти за лечение на бактериални инфекции (антибиотици)
    Възможно е отслабване на ефекта на антибиотиците при едновременна употреба с АЦЦ. Поради тази причина антибиотиците (тетрациклин хидрохлорид (с изключение на доксициклин), полусинтетични пеницилини, цефалоспорини, аминогликозиди) и ацетилцистеин трябва да се приемат отделно във времето, с интервал най-малко от 2 часа между приема на отделните лекарства. Това не се отнася за лекарства, в които активното вещество е цефиксим и лоракарбеф.

    Продукти, потискащи кашлицата (антитусива)
    Едновременното приложение на АЦЦ с продукти, потискащи кашлицата, може да доведе до опасно задържане на бронхиален секрет поради понижен кашличен рефлекс. Моля, консултирайте се с Вашия лекар предварително, ако искате да приемате АЦЦ акут 600 заедно с продукти, потискащи кашлицата.

    Нитроглицерин
    Едновременното приложение на АЦЦ акут 600 с нитроглицерин (глицеролтринитрат) може да доведе до засилване на ефектите на нитроглицерина - разширяване на съдовете и потискане на тромбоцитната агрегация.

    Бременност и кърмене


    Досега няма достатъчно данни за приложението на ацетилцистеин по време на бременност и кърмене. Поради това трябва да прилагате АЦЦ акут 600 през тези периоди, само ако Вашия лекар прецени, че употребата му е абсолютно наложителна.

    Шофиране и работа с машини


    Няма данни за нарушена способност за шофиране или работа с машини.

    Важна информация относно някои от съставките на АЦЦ акут 600


    1 саше с 3 g прах за перорален разтвор съдържа 0,17 въглехидратни единици.

    Допълнителна информация


    Съдържание:

    Активното вещество е ацетилцистеин. Всяко саше с 3 g прах за перорален разтвор съдържа 600 mg ацетилцистеин.
    Другите съставки са: витамин С, захарин натрий, захароза, ароматизатори (мед и лимон).

    Съхранение:

    Съхранявайте при температура под 25 °С. Пазете от светлина.
    Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

    Не използвайте АЦЦ акут 600 след срока на годност отбелязан върху опаковката, годност отговаря на последния ден от посочения месец.


    Не се колебайте да разгледате категория Лекарства в нашата онлайн аптека!

    Ако не знаете кой е подходящият за Вас продукт и имате нужда от помощ в избора, нашият магистър- фармацевт е насреща всеки делничен ден от 09:00 до 18:00 часа! Farma.bg Ви очаква!

    Марка: Sandoz
    Цена:
    Цена: 10.89 лв

    КАК ДА ПРИЕМАТЕ АЦЦ АКУТ 600


    Винаги приемайте АЦЦ акут 600 точно както Ви е казал Вашия лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

    Обичайната доза е:
    Възрастни и деца над 14 години приемат по едно саше веднъж дневно (съответстващо на 600 mg ацетилцистеин дневно).
    Продуктът трябва да се приема след хранене.
    Съдържанието на едно саше се разтваря в чаша гореща вода, разбърква се и разтворът се изпива веднага докато е горещ (като гореща напитка).

    Забележка
    Муколитичният ефект на АЦЦ акут 600 се засилва при прием на течности.
    АЦЦ акут 600 не трябва да се прилага повече от 4-5 дни без консултация с лекар.
    Моля, придържайте се към указанията за употреба, тъй като в противен случай продуктът няма да действа правилно.

    Ако сте приели повече от необходимата доза АЦЦ акут 600
    Досега не са съобщени случаи на токсично предозиране с АЦЦ.
    В случаи на предозиране могат да възникнат стомашно-чревни оплаквания (гадене, повръщане и диария). Моля, информирайте Вашия лекар при съмнение за предозиране.

    Ако сте пропуснали да приемете АЦЦ акут 600
    Ако сте забравили веднъж да приемете АЦЦ акут 600 или ако сте взели по-малко от предписаната доза, моля продължете приложението на продукта като спазвате предписаната дозировка. Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.

    ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ


    Като всички лекарствени продукти АЦЦ акут 600 може да предизвика нежелани лекарствени реакции.

    Оценката на нежеланите реакции се базира на данните за тяхната честота:

    Много чести: повече от 1 на 10 лекувани пациенти;
    Чести: по-малко от 1 на 10 и повече от 1 на 100 лекувани пациенти;
    Нечести: по-малко от 1 на 100 и повече от 1 на 1 000 лекувани пациенти;
    Редки: по-малко от 1 на 1 000 и повече от I на 10 000 лекувани пациенти;
    Много редки: по-малко от 1 на 10 000 лекувани пациенти;
    С неизвестна честота: от наличните данни не може да бъде направена оценка.

    Общи нарушения:
    Нечести: главоболие, повишена температура, алергични реакции (сърбеж, уртикария, кожни обриви, задух, подуване на езика и лицевите части, учестен сърдечен ритъм и понижаване на кръвното налягане).
    Много редки: анафилактични реакции до шок.

    Нарушения на ухото и лабиринта (органа на равновесието):
    Нечести: шум в ушите.

    Респираторни, гръдни и медиастинални нарушения (дихателни пътища):
    Редки: затруднено дишане, бронхоспазъм главно при пациенти с бронхиална астма.

    Стомашно-чревни нарушения:
    Нечести: възпаление на устната лигавица, коремна болка, парене, гадене, повръщане и диария.
    Съобщава се за много редки случаи на кървене, свързани с приема на АЦЦ от части в рамките на реакции на свръхчувствителност.

    Ако забележите някакви нежелани реакции, които не са отбелязани в тази листовка, моля информирайте Вашия лекуващ лекар или фармацевт.
    При първи симптоми на реакции на свръхчувствителност прекратете приема на АЦЦ акут 600. Информирайте Вашия лекар, за да реши той/тя какви последващи мерки да предприеме.

      Сума Тегло Цена на доставка  
      Над 40 лв. до 1 кг. БЕЗПЛАТНА  
      над 100 лв. неограничено тегло БЕЗПЛАТНА  
      ЦЕНИ НА ДОСТАВКИ
    с вкл. ДДС
    до 1 кг. 3.60 лв.  
        над 1 до 2 кг. 6.00 лв.  
        над 2 до 5 кг. 7.20 лв.  
        над 5 до 10 кг. 10.25 лв.  
        над 10 до 20 кг. 12.25 лв.  
    УСЛОВИЯ:
    Доставки до адрес:

    - Продукти поръчани до 16:00ч. в работни дни се доставят на следващия работен ден.
    - Продукти поръчани след 16:00ч. в работни дни се обработват на следващия работен ден и се доставят след един работен ден.
    - Продукти поръчани в петък се доставят в събота до 13:00 часа*.
    - Продукти поръчани в събота, неделя и в дни на национални празници се обработват на следващия работен ден и се доставят след един работен ден.

    *Пратките до по-малки населени места, където куриерска фирма SPEEDY има конкретен седмичен график за разнос, се спазва съответния график.

    Доставки до офиси на Speedy:

    При заявяване на поръчка до офис на Speedy, клиентът разполага със срок от 5 работни дни от датата на
    доставка, в които дa приеме своята пратка. След изтичането на срока поръчката се анулира и се връща
    обратно на склад във Farma.bg.

    За да се избегнат неволни грешки, всяка поръчка се потвърждава от наш служител по телефона
    за контакт, предоставен от клиента.

    Ако имате въпроси, моля пишете ни на [email protected]

    • Описание
    • Какво представлява АЦЦ-Ацетилцистеин Акут 600 и за какво се използва?


      АЦЦ-АЦЕТИЛЦИСТЕИН АКУТ 600 / АCC ACETYLCYSTEINE ACUTE 600 на фармацевтичната компания Сандоз е лекарствено средство, което се използва хронична обструктивна белодробна болест (ХОББ), бронхиектазии (трайно разширение на бронхите), свързани с повишено образуване и затруднено отделяне на бронхиалния секрет, както и за втечняване на бронхиалния секрет и улесняване на отхрачването при остри и хронични белодробни болести като остър и хроничен бронхит.

      ПРЕДИ ДА ПРИЕМЕТЕ АЦЦ АКУТ 600


      Не приемайте АЦЦ акут 600:


      ако сте алергични (свръхчувствителни) към ацетилцистеин или към някоя от другите съставки на продукта.

      Обърнете специално внимание при употребата на АЦЦ акут 600

      Поради високото съдържание на активно вещество АЦЦ акут 600 не трябва да се прилага при деца по-малки от 14 години. За тази цел има подходящи лекарствени продукти с по-ниско съдържание на активно вещество.
      Ацетилцистеин може да се прилага при деца по-малки от 2 години само под лекарско наблюдение.
      Много рядко е съобщавано за тежки кожни реакции като синдром на Стивънс-Джонсън и синдром на Лайел, свързани с употребата на АЦЦ. Ако забележите нововъзникнали промени по кожата и лигавиците, незабавно потърсете медицинска консултация и спрете приема на АЦЦ.
      Необходимо е повишено внимание, ако страдате от бронхиална астма или ако сте имали стомашна язва или язва на дванадесетопръстника, или ако в момента страдате от това.
      Необходимо е повишено внимание, ако имате хистаминова непоносимост. В такъв случай трябва да избягвате продължителна употреба на АЦЦ. Симптомите на непоносимост включват главоболие, обилна секреция от носа, сърбеж.

      Прием на други лекарства


      Моля, информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако приемате или наскоро сте приемали други лекарствени продукти, включително такива, отпускани без рецепта.

      Продукти за лечение на бактериални инфекции (антибиотици)
      Възможно е отслабване на ефекта на антибиотиците при едновременна употреба с АЦЦ. Поради тази причина антибиотиците (тетрациклин хидрохлорид (с изключение на доксициклин), полусинтетични пеницилини, цефалоспорини, аминогликозиди) и ацетилцистеин трябва да се приемат отделно във времето, с интервал най-малко от 2 часа между приема на отделните лекарства. Това не се отнася за лекарства, в които активното вещество е цефиксим и лоракарбеф.

      Продукти, потискащи кашлицата (антитусива)
      Едновременното приложение на АЦЦ с продукти, потискащи кашлицата, може да доведе до опасно задържане на бронхиален секрет поради понижен кашличен рефлекс. Моля, консултирайте се с Вашия лекар предварително, ако искате да приемате АЦЦ акут 600 заедно с продукти, потискащи кашлицата.

      Нитроглицерин
      Едновременното приложение на АЦЦ акут 600 с нитроглицерин (глицеролтринитрат) може да доведе до засилване на ефектите на нитроглицерина - разширяване на съдовете и потискане на тромбоцитната агрегация.

      Бременност и кърмене


      Досега няма достатъчно данни за приложението на ацетилцистеин по време на бременност и кърмене. Поради това трябва да прилагате АЦЦ акут 600 през тези периоди, само ако Вашия лекар прецени, че употребата му е абсолютно наложителна.

      Шофиране и работа с машини


      Няма данни за нарушена способност за шофиране или работа с машини.

      Важна информация относно някои от съставките на АЦЦ акут 600


      1 саше с 3 g прах за перорален разтвор съдържа 0,17 въглехидратни единици.

      Допълнителна информация


      Съдържание:

      Активното вещество е ацетилцистеин. Всяко саше с 3 g прах за перорален разтвор съдържа 600 mg ацетилцистеин.
      Другите съставки са: витамин С, захарин натрий, захароза, ароматизатори (мед и лимон).

      Съхранение:

      Съхранявайте при температура под 25 °С. Пазете от светлина.
      Да се съхранява на място, недостъпно за деца.

      Не използвайте АЦЦ акут 600 след срока на годност отбелязан върху опаковката, годност отговаря на последния ден от посочения месец.


      Не се колебайте да разгледате категория Лекарства в нашата онлайн аптека!

      Ако не знаете кой е подходящият за Вас продукт и имате нужда от помощ в избора, нашият магистър- фармацевт е насреща всеки делничен ден от 09:00 до 18:00 часа! Farma.bg Ви очаква!

    • Начин на употреба
    • КАК ДА ПРИЕМАТЕ АЦЦ АКУТ 600


      Винаги приемайте АЦЦ акут 600 точно както Ви е казал Вашия лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

      Обичайната доза е:
      Възрастни и деца над 14 години приемат по едно саше веднъж дневно (съответстващо на 600 mg ацетилцистеин дневно).
      Продуктът трябва да се приема след хранене.
      Съдържанието на едно саше се разтваря в чаша гореща вода, разбърква се и разтворът се изпива веднага докато е горещ (като гореща напитка).

      Забележка
      Муколитичният ефект на АЦЦ акут 600 се засилва при прием на течности.
      АЦЦ акут 600 не трябва да се прилага повече от 4-5 дни без консултация с лекар.
      Моля, придържайте се към указанията за употреба, тъй като в противен случай продуктът няма да действа правилно.

      Ако сте приели повече от необходимата доза АЦЦ акут 600
      Досега не са съобщени случаи на токсично предозиране с АЦЦ.
      В случаи на предозиране могат да възникнат стомашно-чревни оплаквания (гадене, повръщане и диария). Моля, информирайте Вашия лекар при съмнение за предозиране.

      Ако сте пропуснали да приемете АЦЦ акут 600
      Ако сте забравили веднъж да приемете АЦЦ акут 600 или ако сте взели по-малко от предписаната доза, моля продължете приложението на продукта като спазвате предписаната дозировка. Не вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.

    • Нежелани реакции
    • ВЪЗМОЖНИ НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ


      Като всички лекарствени продукти АЦЦ акут 600 може да предизвика нежелани лекарствени реакции.

      Оценката на нежеланите реакции се базира на данните за тяхната честота:

      Много чести: повече от 1 на 10 лекувани пациенти;
      Чести: по-малко от 1 на 10 и повече от 1 на 100 лекувани пациенти;
      Нечести: по-малко от 1 на 100 и повече от 1 на 1 000 лекувани пациенти;
      Редки: по-малко от 1 на 1 000 и повече от I на 10 000 лекувани пациенти;
      Много редки: по-малко от 1 на 10 000 лекувани пациенти;
      С неизвестна честота: от наличните данни не може да бъде направена оценка.

      Общи нарушения:
      Нечести: главоболие, повишена температура, алергични реакции (сърбеж, уртикария, кожни обриви, задух, подуване на езика и лицевите части, учестен сърдечен ритъм и понижаване на кръвното налягане).
      Много редки: анафилактични реакции до шок.

      Нарушения на ухото и лабиринта (органа на равновесието):
      Нечести: шум в ушите.

      Респираторни, гръдни и медиастинални нарушения (дихателни пътища):
      Редки: затруднено дишане, бронхоспазъм главно при пациенти с бронхиална астма.

      Стомашно-чревни нарушения:
      Нечести: възпаление на устната лигавица, коремна болка, парене, гадене, повръщане и диария.
      Съобщава се за много редки случаи на кървене, свързани с приема на АЦЦ от части в рамките на реакции на свръхчувствителност.

      Ако забележите някакви нежелани реакции, които не са отбелязани в тази листовка, моля информирайте Вашия лекуващ лекар или фармацевт.
      При първи симптоми на реакции на свръхчувствителност прекратете приема на АЦЦ акут 600. Информирайте Вашия лекар, за да реши той/тя какви последващи мерки да предприеме.

    • Доставка
    •   Сума Тегло Цена на доставка  
        Над 40 лв. до 1 кг. БЕЗПЛАТНА  
        над 100 лв. неограничено тегло БЕЗПЛАТНА  
        ЦЕНИ НА ДОСТАВКИ
      с вкл. ДДС
      до 1 кг. 3.60 лв.  
          над 1 до 2 кг. 6.00 лв.  
          над 2 до 5 кг. 7.20 лв.  
          над 5 до 10 кг. 10.25 лв.  
          над 10 до 20 кг. 12.25 лв.  
      УСЛОВИЯ:
      Доставки до адрес:

      - Продукти поръчани до 16:00ч. в работни дни се доставят на следващия работен ден.
      - Продукти поръчани след 16:00ч. в работни дни се обработват на следващия работен ден и се доставят след един работен ден.
      - Продукти поръчани в петък се доставят в събота до 13:00 часа*.
      - Продукти поръчани в събота, неделя и в дни на национални празници се обработват на следващия работен ден и се доставят след един работен ден.

      *Пратките до по-малки населени места, където куриерска фирма SPEEDY има конкретен седмичен график за разнос, се спазва съответния график.

      Доставки до офиси на Speedy:

      При заявяване на поръчка до офис на Speedy, клиентът разполага със срок от 5 работни дни от датата на
      доставка, в които дa приеме своята пратка. След изтичането на срока поръчката се анулира и се връща
      обратно на склад във Farma.bg.

      За да се избегнат неволни грешки, всяка поръчка се потвърждава от наш служител по телефона
      за контакт, предоставен от клиента.

      Ако имате въпроси, моля пишете ни на [email protected]

    Код: 000000000010000209
    Тегло:
    0.060 кг
    Всичко от:
    Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Farma.bg използва бисквитки за по-добро клиентско изживяване. Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах